''Polski rząd gra losem uchodźców. Z moralnego punktu widzenia to obrzydliwe''

opr. dżek 2017-05-19, godz. 17:42
 • Jarosław Makowski GRZEGORZ CELEJEWSKI
 • Jarosław Makowski DANIEL ADAMSKI
 • Pracownia Miast: Tarnów. Jarosław Makowski MICHAŁ ŁEPECKI
 • Jarosław Makowski, filozof, teolog i publicysta FILIP KLIMASZEWSKI
 • Jarosław Makowski GRZEGORZ CELEJEWSKI

- To, jak rząd PiS reaguje na uchodźców, nic nie mówi o uchodźcach, ale wszystko mówi o pisowskich politykach - komentuje na swoim blogu Jarosław Makowski, filozof i teolog.

- Gdyby kłamstwo i cynizm były wszystkim, PiS miałby zawsze rację - pisze na swoim blogu w serwisie Polityka.pl filozof i publicysta Jarosław Makowski.

- Granie przez polski rząd losem uchodźców - cierpiących dzieci i kobiet uciekających przed wojną - należy uznać, z moralnego punktu widzenia, za obrzydliwość. Ale wiemy nie od dziś, że pseudokatolicy, którzy tworzą polski rząd, wykorzystają każde ludzkie nieszczęście i cierpienie, by zyskać kilka punktów procentowych poparcia - surowo ocenia Jarosław Makowski.

Zdaniem publicysty to, jak rząd PiS reaguje na uchodźców, nic nie mówi o uchodźcach, ale wszystko mówi o pisowskich politykach.

Makowski uważa, że to, że partia Kaczyńskiego, gra na lękach i strachu Polaków przed obcymi, zagoniło w kozi róg opozycję. Partie opozycyjne są w kropce, co doskonale było widać w niespójnych wypowiedziach Grzegorza Schetyny. Nawet w TOK FM nie udało mu się wyjaśnić swojego stanowiska ws. uchodźców. Żakowski dziwił się: Dlaczego pan mówi jak PiS?

Makowski zauważa, że w dyskusji o przyjmowaniu uchodźców do Polski należy brać pod uwagę społeczne lęki, jakie budzą w ludziach obcy. -Trzeba jednak jasno powiedzieć, jakie ma się stanowisko i jakie wartości się wyznaje. Nie ma nic bardziej zabójczego dla polityka niż zmiana stanowiska - uważa filozof. 

Cały wpis na blogu>>

Podziel się: Facebook

Komentarze (205)

 • zdziwiony6

  Oceniono 35 razy 23

  Jakoś tych cierpiących kobiet i dzieci nie było widać w obozie w calais. Dominowały młode, zdrowe byczki w wieku poborowym.

 • karrampa

  Oceniono 39 razy 19

  To już nawet Szwedzi, pomimo spranych mózgów, deportują za zatajenie wieku "dzieci", które okazały się całkiem dorosłymi bysiami, a tymczasem filozof-teolog-publicysta jeszcze nie zdążył się zorientować w sytuacji.
  Gratuluję refleksu !

 • dyktator_bolandy

  Oceniono 41 razy 19

  ten cymbał wciąż myśli, ze damy się nabrać na te "kobiety i dzieci"? :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX