Żakowski do Kazika: 'Takie ćwierćinteligentne paplanie może mieć straszne konsekwencje'

spisała Agnieszka Wądołowska 2018-01-12, godz. 07:14
 • Kazik Staszewski Fot. Dominik Sadowski / Agencja Gazeta

- Apeluje do ludzi show-biznesu, na których patrzymy z zainteresowaniem, po których moglibyśmy się czegoś spodziewać, zastanawiające się nad tym, co mówicie, niektórzy was traktują poważnie, to może mieć poważne skutki - przekonywał w Przeglądzie Prasy Jacek Żakowski.

W dzisiejszym Przeglądzie Prasy TOK FM prowadzący Jacek Żakowski odniósł się do opublikowanego dziś w "Gazecie Wyborczej" raportu  Pew Research Center. "Amerykański think tank zbadał, co sądzą o mediach obywatele 38 krajów na świecie. Trzy czwarte przepytanych sądzi, że nigdy nie powinny faworyzować określonej partii politycznej. W Polsce tego zdania jest aż 84 proc."  - pisze Wyborcza.

- Z raportu wynika, że świat łaknie lepszych mediów. Można by, patrząc na te wyniki pomyśleć, że im bardziej media są partyjnie stronnicze, tym bardziej to się społeczeństwom nie podoba - ocenił Żakowski. Prowadzący zwrócił też uwagę, na dość zaskakujące dane - w Polsce ponad 50 procent osób uważa, że media obiektywnie relacjonują wydarzenie polityczne.

- Czy świat rzeczywiście łaknie lepszych mediów? - zastanawiał się Żakowski  i zacytował słowa Kazika Staszewskiego z dzisiejszego "Dziennika Gazety Prawnej":

"Nie czytam gazet i nie oglądam telewizji. Nie opiewam sukcesów dobrej zmiany, ale nie widzę by pozycja Polski, by sytuacja tutaj była dużo gorsza niż za poprzedniej władzy" - deklaruje Kazik.

- No do jasnej cholery, Kaziu kochany, skąd ty masz to wiedzieć, gdzie ty masz to wiedzieć, jak nie oglądasz telewizji i nie czytasz gazet. Przepraszam cię bardzo, w zieleniaku tę pozycję Polski zbadasz? W toalecie się przekonasz, czy w Polsce jest dużo lepiej czy gorzej niż za poprzedniej władzy? - pytał poirytowany taką postawą Żakowski.

- To jest właśnie objaw takiego ćwierćinteligenckiego paplania, którego skutki, jak się umocnią w polityce, mogą być straszne. Apeluje do ludzi show-biznesu, na których patrzymy z zainteresowaniem, po których moglibyśmy się czegoś spodziewać, zastanawiające się nad tym, co mówicie, niektórzy was traktują poważnie, to może mieć poważne skutki

- mówił Żakowski.

Całego Przeglądu Prasy możesz posłuchać tutaj:

Podziel się: Facebook

Komentarze (362)

 • jan700

  Oceniono 34 razy 20

  Wyrazy współczucia dla popierających partie, w których nie wolno mówić co się myśli.

 • Gość: Parcele Plock

  Oceniono 46 razy 14

  Dwie fundamentalne uwagi do p. Żakowskiego:
  1. mam pana za jednego z liderów upolityczniania mediów (obok p. Sakiewicza i p. Lisa)
  2. jeśli w 2018 roku nadal nie dotarło do pana, że dziś wielu, może już większość z nas czerpie wiedzę o świecie z innych źródeł niż tv i gazety, to chyba czas zająć się czymś innym niż dziennikarstwo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX