Szydło w Sejmie ocaliła stanowisko. Może się okazać, że tylko na chwilę

As 2017-12-07, godz. 11:23
 • Beata Szydło po głosowania ws. konstruktywnego wniosku o nieufności dla rządu Źródło: Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta

Wniosek PO o konstruktywne wotum zaufania dla rządu przepadł w sejmowym głosowaniu. Premier Beata Szydło zostaje na stanowisku. Nadal nie wiadomo, czy na długo.

Za odrzuceniem wniosku Platformy Obywatelskiej głosowało 239 posłów, za 168. Po głosowaniu Beata Szydło dostała od prezesa PiS bukiet kwiatów.

Ale sejmowe głosowanie niewiele zmienia w politycznej układance. Los premier ciągle jest niepewny. Odpowiedzi nie przyniosło spotkanie w Pałacu Prezydenckich. Z Andrzejem Dudą spotkali się nie tylko premier, prezes PiS ale też marszałek Marek Kuchciński.

Rzecznik Andrzeja Dudy miał niewiele do powiedzenia. - Pan prezydent wyraził oczekiwanie, by temat rekonstrukcji został zamknięty tak szybko, jak to jest możliwe. Żeby przeciąć spekulacje medialne. Co do szczegółów to w najbliższych dniach się państwo dowiecie. Ja mam tyle do powiedzenia  - poinformował Krzysztof Łapiński.

Podziel się: Facebook

Komentarze (8)

 • zunia10

  Oceniono 2 razy 2

  ach, jaki śliczny żółty, przyciasny kubraczek z gustowną tombakowo- szklaną broszką, wzorzec dla każdej prawdziwej Polki - Katoliczki

 • Gość: Piotr Kolec-Kolczasty

  0

  Już mają dla Beatki, koledzy jej oddani,
  posadę Michałowej, u syna na plebani…

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX