Siemoniak zaskoczony w Poranku TOK FM. 'Wotum nieufności w Sejmie, a premier ma być u prezydenta'

awa 2017-12-07, godz. 07:24
 • Andrzej Duda i Beata Szydło SŁAWOMIR KAMIŃSKI

- To będzie fatalne, to brak szacunku do parlamentu i Polaków. Widać, że po PiS możemy już się spodziewać wszystkiego - tak w Poranku TOK FM Tomasz Siemoniak skomentował informację, że pani premier może dziś nie być na sali sejmowej w czasie przestawiania wniosku o wotum nieufności.

Jak podała przed chwilą Kancelaria Premiera dziś ok. godziny 9:30 z inicjatywy prezydenta ma odbyć się spotkanie, w którym będą uczestniczyć pani premier Beata Szydło i prezes Jarosław Kaczyński.

- To trochę dziwne, bo o godzinie 9 w Sejmie Grzegorz Schetyna zacznie przestawiać wniosek o wotum nieufności do rządu premier Szydło. I choć w PiS-ie już mało kto traktują panią premier poważnie, to powinna jednak być na sali sejmowej i się do tego odnieść - komentował informację Tomasz Siemoniak - były wicepremier, były minister obrony narodowej.

- Może właśnie w ten sposób pokaże jaki ma stosunek do tego wniosku i ona i Jarosław Kaczyński - pytała prowadząca Poranek Dorota Warakomska.

 - To będzie fatalne, będzie to złamanie zasad, brak szacunku do parlamentu, do Polaków, który reprezentuje duża część sejmowej izby. Widać, że możemy się spodziewać wszystkiego.

Stek bzdur i kłamstw?

Jak przypomniała prowadząca wczoraj w TV Trwam premier Beata Szydło mówiła, że "wniosek o konstruktywne wotum nieufności jest żałosny, to stek bzdur i kłamstw i nie ma w nim żadnych konstruktywnych propozycji dla polski".

- Z arytmetyki sejmowej wiadomo, że Grzegorz Schetyna nie zostanie premierem, to po co składano ten wniosek?   - pytała Warakomska.

- To prawo opozycji zapisane w Konstytucji, które prowadzi zawsze do debaty, a Polacy mają prawo usłyszeć argumenty. Twórcom tych przepisów chodziło o to, żeby stworzyć sytuację, w której opozycja może jasno powiedzieć jak zły to jest rząd - opowiadał Siemoniak. 

Były min. minister obrony narodowej przypomniał, że bezpośrednim impulsem jest 11 listopada brak reakcji na ksenofobiczne i rasistowskie hasła na Marszu Niepodległości.

Podziel się: Facebook

Komentarze (43)

 • lubiedobrze

  Oceniono 13 razy 7

  Już nawet do TVP sołtysowej nie wpuszczają. Musiała się wypłakać u Rydzyka?

 • justas32

  Oceniono 7 razy 5

  Ja nic z tego nie rozumiem. Ja myślałem że Prezydentem w Polsce jest Jarosław Kaczyński. Ja byłem pewien że Premierem w Polsce jest Jarosław Kaczyński. Ja byłem przekonany że Prezesem PIS jest Jarosław Kaczyński. A dziś się dowiaduję że Prezydent ma się spotkać z Premierem i Prezesem PIS. To jak się spotka - sam ze sobą ? Czy też może on istnieje w 3 osobach ? Ja już nic z tego nie rozumiem ...

 • kataryniarski

  Oceniono 12 razy 4

  Ciekawe czy jozbieszczad nadal WIERZY, że Wąsata Beata nie wróci do krów i obory i że to Prezes media rozgrywał taka, nomen omen, kaczka dziennikarską? :D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX