Były poseł PiS nie jest już niezrzeszony. Łukasz Rzepecki przechodzi do nowego klubu

tps 2017-10-12, godz. 20:51
 • Poseł PiS Łukasz Rzepecki (obecnie wykluczony) podczas pierwszego czytania pisowskiego projektu o dopłacie 25 groszy do każdego litra paliwa. 45 posiedzenie Sejmu VIII Kadencji, Warszawa, 12 lipca 2017 Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
 • Z lewej najmłodszy poseł Łukasz Rzepecki, który miał 23 lata, gdy rozpoczynała się kadencja Sejmu Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
 • Poseł Łukasz Rzepecki podczas 45. posiedzenia Sejmu VIII Kadencji Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
 • Poseł Łukasz Rzepecki Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Łukasz Rzepecki, jeszcze do niedawna poseł PiS, dołączy wkrótce do klubu Kukiz'15 - dowiedział się serwis 300polityka.

Według informacji serwisu 300polityka, młody polityk ma wystąpić w piątek na wspólnej konferencji prasowej w Sejmie razem z Pawłem Kukizem.

Kłopoty posła Rzepeckiego

Kilka dni temu Łukasz Rzepecki został najpierw zawieszony w prawach członka klubu PiS, a następnie oficjalnie wykluczony z klubu. Jego kłopoty w partii rozpoczęły się już w lipcu, kiedy z mównicy sejmowej otwarcie skrytykował rządowy pomysł wprowadzenia tzw. opłaty paliwowej. Nie wziął także udziału w głosowaniu nad ustawą PiS o Sądzie Najwyższym.

Kilka tygodni później poseł opowiedział się podczas obrad komisji regulaminowej za odebraniem immunitetu partyjnemu koledze, Dominikowi Tarczyńskiemu. To właśnie wtedy PiS wyrzucił go z komisji, by następnie zawiesić go w prawach członka i wykluczyć z parlamentarnego klubu.

W wywiadach Rzepecki przekonywał, że głosując za uchyleniem immunitetu "realizował program PiS". - Jeżeli ja realizując program PiS jestem wyrzucany z PiS, to uważam, że prezes Jarosław Kaczyński nie realizując programu PiS również powinien zostać wyrzucony - mówił w rozmowie z Radiem Zet.

Podziel się: Facebook

Komentarze (9)

 • Gość: Jan Staszic

  Oceniono 2 razy 2

  Trzeba zmienic ustawe tak by na posla i senatora mogl kandydowac tylko obywatel ktory ukonczyl 40 rok zycia i ma minimum 15 lat doswiadczenia zawodowego.
  Jakie korzysci wnosi do polityki posel ktory nie ma zadnego doswiadczenia zyciowego?!

 • Gość: Andrzej Kowalski

  Oceniono 1 raz 1

  I po chłopie! A tak sie dobrze zapowiadał

 • endrju1521

  Oceniono 1 raz 1

  Gó... mnie obchodzi, dokąd ten szczyl odchodzi !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX