Od listopada - dofinansowanie do in vitro w Warszawie. W programie ma wziąć udział 2,5 tysiąca kobiet

Agnieszka Rogal TOK FM, gep 2017-10-12, godz. 16:03
 • Zapłodnienie in vitro TOMASZ MARKOWSKI

Za kilka tygodni pierwsze kliniki zaczną przyjmować pary, borykające się z problemem niepłodności. W najbliższych dniach urząd miejski w Warszawie rozpocznie podpisywanie umów z lecznicami.

Miejski program in vitro dla Warszawy ma ruszyć za niespełna dwa miesiące, od listopada. Ratusz rozstrzygnął dziś konkurs na realizację programu, o problemie z którym pisaliśmy przed kilkoma miesiącami.

Jak ustaliło Radio TOK FM - już za kilka tygodni pierwsze kliniki zaczną przyjmować pary borykające się z problemem niepłodności, które chciałyby skorzystać z dofinansowania leczenia in vitro. W najbliższych dniach urząd rozpocznie podpisywanie umów z lecznicami.

Dofinansowanie, w sumie 22 mln złotych na realizację dwuletniego miejskiego programu, dostanie sześć placówek. Zgodnie z założeniami - w programie ma wziąć udział 2,5 tysiąca kobiet w wieku od 25 do 40 lat, zarówno mężatek jak i żyjących w związkach nieformalnych.

Jako pierwsza miejski program refundacji in vitro wprowadziła 5 lat temu Częstochowa. Obecnie podobne projekty realizują m.in. Łódź, Sosnowiec i Poznań.

30 czerwca 2016 r. zakończył się trzyletni, refundowany przez ministerstwo zdrowia i uchwalony przez poprzednią ekipę rządzącą program "Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego na lata 2013-2016", zwany popularnie rządowym programem in vitro.

Podziel się: Facebook

Komentarze (15)

 • polak_nieprawdziwy

  Oceniono 13 razy 7

  Z In vitro nie urodził się ani jeden przyszły ksiądz, nie słyszałem też o żadnej zakonnicy z probówki.
  To świadczy o wybitnej przewadze tej metody zapłodnienia nad konwencjonalną.
  Ludzie rodzą się z niej zdrowsi pod względem etycznym :-P

 • ugrydul

  Oceniono 11 razy 7

  No i kiecmany dostaną piany :-))))

 • jggc

  Oceniono 4 razy 2

  Dobrze a gdzie są "kościelne" czytaj PiS-owskie kliniki Kempy. Gdzie te kliniki NaProTechNology. Czy został już tylko kalendarzyk klechowski. KK dostanie piany na tych "zdradzieckich mordach"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX