PO i Nowoczesna ramię w ramię ''przeciw satrapie''. Petru znalazł łącznik. To Ewa Kopacz

dżek 2017-07-17, godz. 12:35
 • SŁAWOMIR KAMIŃSKI
 • SŁAWOMIR KAMIŃSKI
 • Demonstracja Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
 • Ryszard Petru Jacek Dominski/REPORTER / REPORTER
 • Wanda Traczyk-Stawska na proteście w obronie sądów SŁAWOMIR KAMIŃSKI

- Zwracam uwagę, że nie jest z mojego ugrupowania - mówił w Poranku Radia TOK FM Ryszard Petru.

Czy współpraca PO i Nowoczesnej, którą liderzy obu partii zapowiedzieli podczas niedzielnego protestu przed Sejmem, jest możliwa? - We wszystkich ważnych sprawach działamy razem od początku kadencji - upierał się w TOK FM Ryszard Petru. - Mamy różne poglądy jeśli chodzi o gospodarkę, wiek emerytalny, rozdział państwa od Kościoła - dodał.

Dorota Warakomska, prowadząca rozmowę, wątpiła czy liderzy obu partii są w stanie zrezygnować z ambicji? - Oczywiście, że tak. Trzeba zapomnieć o konkurencji. W parlamencie jest osobą, która mogłaby nas łączyć. To Ewa Kopacz - rzucił Petru. - Zwracam uwagę, że nie jest z mojego ugrupowania - dodał.

- My z PO to za mało, żeby wygrać z PiS, stąd nasza propozycja Frontu Demokratycznego, szerokiego frontu - mówił lider Nowoczesnej. - Wszyscy się jednoczą przeciwko złemu satrapie - stwierdził Petru. Jego zdaniem to może wyprowadzić setki tysięcy ludzi na ulice.

Jak walczyć z PiS, które nie oglądając się na konstytucje ustawami zmienia ustrój? Co Petru radzi przeciętnemu Kowalskiemu? - Pisać, komentować w internecie, chodzić na demonstracje, wspierać swoich parlamentarzystów - zaproponował polityk.

Podziel się: Facebook

Komentarze (159)

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 31 razy 11

  w Polsce nie ma miejsca na dwie lub trzy partie centrowo-liberalne... zjednoczenie PO i N. to powinna być pierwsza i podstawowa rzecz do zrobienia,
  i przestańcie się ciągle oglądać na PiS, ciemnego luda i tak nie przekonacie a spokojnie 40% elektoratu lewicowo centrowego jest do "wzięcia"

 • sigillum.2

  Oceniono 10 razy 6

  Sprawdzimy koparą, jak głęboko sięga opozycja. Do sześciu króli się wyrobimy. Rysiek.

 • robertos27

  Oceniono 28 razy 6

  Kopacz? Świetny pomysł. Na prawicowych portalach internauci są nim po prostu zachwyceni..:)) I niech mi ktoś spróbuje udowodnić, że Rysiek Petru nie jest pospolitym głupkiem. Nie da się..:))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX