PiS może zrobić wszystko, co chce? ''Może wszystko. Ale w ramach konstytucji''

dżek 2017-07-17, godz. 10:07
 • SŁAWOMIR KAMIŃSKI
 • Demonstracja w obronie sądów, przeciw pisowskim ustawom ograniczającym niezależność sądownictwa. Warszawa, przed gmachem Sejmu, 16 lipca 2017 Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
 • Prof. Monika Płatek Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
 • Wanda Traczyk-Stawska na proteście w obronie sądów SŁAWOMIR KAMIŃSKI
 • MATEUSZ SKWARCZEK
 • SŁAWOMIR KAMIŃSKI
 • SŁAWOMIR KAMIŃSKI

- Jest okropną ironią to, że partia, która w imię prawa i sprawiedliwości rządzi, nie przestrzega ani prawa, ani sprawiedliwości - mówiła prof. Monika Płatek w TOK FM.

- Demokracja na tym, polega, że władza może wszystko, ale w ramach konstytucji - mówiła w Poranku Radia TOK FM prof. Monika Płatek.

Komentatorzy rozmawiali o ekspresowych zmianach, które PiS wprowadza w życie w szalonym tempie. W weekend w całej Polsce odbyły się protesty, przeciwko psuciu prawa. Partia Kaczyńskiego ustawami chce uzależnić wymiar sprawiedliwości od siebie.

- To, z czym mamy do czynienia w Polsce, to łamanie porządku prawnego - komentowała prof. Płatek, karnistka.

Władza wyłamuje hamulcowe instrumenty, które pozwalają na to, by sprawdzić, czy to, co robią jest zgodne z prawem, czy nie

- dodała.

- Jest nam potrzebne i prawo, i sprawiedliwość. Jest okropną ironią to, że partia, która w imię prawa i sprawiedliwości rządzi, nie przestrzega ani prawa, ani sprawiedliwości - mówiła prof. Płatek podczas dyskusji komentatorów w TOK FM.

Zuzanna Dąbrowska z ''Rzeczpospolitej'' podkreślała, że w państwie demokratycznym prawo jest instrumentem kontrolowania władzy, a w autorytarnym - elementem sprawowania władzy. Jej zdaniem chodzi o to, żeby różne sprawy były załatwiane dzięki aparatowi państwa. Jako przykład podała aborcję.

Zdaniem Dąbrowskiej PiS wprowadza daleko idące zmiany, że by sprawować władzę w sposób szybki i bezproblemowy.

Podziel się: Facebook

Komentarze (47)

 • norman67

  Oceniono 19 razy 15

  A co ma innego robić swołocz, która chce utrzymać się u władzy i już planuje sfałszować wybory?

 • def11

  Oceniono 21 razy 15

  Ironią ? to mało powiedziane, nazwanie partii Kaczyńskiego "Prawo i Sprawiedliwość" to bluźnierstwo i prowokacja, to tak jakby NSDAP nazwało się "miłujący pokój przyjaciele Żydów"

 • flipvert

  Oceniono 18 razy 14

  PiS ma tyle wspolnego z prawem i sprawiedliwoscia, co NSDAP z socjalizmem i robotnikami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX