''Kaczyński nie mówi głośno, że chce nas wyprowadzić z UE. Znów będziemy zamknięci w kraju''

dżek 2017-07-17, godz. 08:32
 • Konferencja prasowa Jaroslawa Kaczynskiego Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
 • Konferencja prasowa Jarosława Kaczyńskiego Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
 • Konferencja prasowa Jarosława Kaczyńskiego Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
 • Konferencja prasowa prezesa PiS i premier Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

- Kaczyński dąży do tego, żeby nas wyprowadzić z Unii. Nie chce przestrzegać jej zasad. Nie mówi tego głośno, bo UE w kraju jest popularna - mówiła w Poranku Radia TOK FM Róża Thun, europosłanka PO.

Spór o sądy i podważenie ich niezależności przez rząd Prawa i Sprawiedliwości może odbić się na pieniądzach, które płyną do nas z Brukseli, dokładnie na nowym budżecie na lata 2020-2027 - ostrzegała przed tym w Poranku Radia TOK FM europosłanka PO Róża Thun.

- Przestaniemy otrzymywać fundusze kohezyjne. W następnym budżecie funduszów spójności dla krajów biedniejszych nie ma. Wszyscy widzą, że Polska nie chce iść drogą europejską, nie jest krajem praworządnym i niszczy się sądy - komentowała Thun. 

Może na tym polega przemyślny plan Kaczyńskiego, który wie, że pieniędzy nie będzie, więc można wyprowadzić Polskę ze struktur unijnych? - On dąży do tego, żeby nas krok po kroku wyprowadzić z Unii. Nie mówi tego głośno, bo UE w kraju jest popularna. Co da to wyprowadzenie? To da możliwość robienia tego, co im się podoba. Unia zwraca uwagę na praworządność, na demokrację, wolne media. Kaczyński nie chce przestrzegać tych zasad - dodała europosłanka PO.

Jej zdaniem realne jest, że znów będziemy zamknięci w jednym kraju i odcięci od innych.

Jak protestować przeciwko ustawie o Sądzie Najwyższym, która zmusza sędziów do przejścia w stan spoczynku, czemu zapobiec może tylko minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, o tym mają dziś dyskutowac w Sejmie politycy opozycji. Mowa jest nawet o blokowaniu procesu legislacyjnego. Spotkanie organizuje Nowoczesna.

Podziel się: Facebook

Komentarze (201)

 • kato-rznik

  Oceniono 51 razy 41

  Przeciętny obywatel jest idiotą. Tylko takie znajduję wytłumaczenie dla sytuacji politycznej.

 • berek-oberek

  Oceniono 43 razy 35

  Po SN przyjdzie kolej na media. Uchwałą o mediach narodowych zostanie ograniczony udział kapitału zagranicznego w mediach krajowych, tym sposobem do zarządu spółek zostaną wprowadzeni komisarze polityczni jednej słusznej linii partyjnej, w dodatku zawsze można dodać kilka artykułów w Kodeksie Karnym broniących funkcjonariuszy partyjnych przed publicznym szkalowaniem przez media.

 • homo_lupus

  Oceniono 37 razy 25

  witamy w nazi-katolickiej Albanii

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX