Nakręca się spirala populistycznych obietnic. ''Mam o to żal do Schetyny i PO''

dżek 2017-04-21, godz. 10:53
 • Grzegorz Schetyna podczas konferencji prasowej dotyczącej programu 'Rodzina 500+' Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
 • Szef klubu PO Sławomir Neumann i przewodniczący PO Grzegorz Schetyna podczas konferencji prasowej na temat programu Rodzina 500+. SŁAWOMIR KAMIŃSKI
 • Prezes ZNP Sławomir Broniarz Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

- Nie ma kogoś, kto mówi STOP irracjonalnym obietnicom i trzeba w pewnym momencie zastanowić się, jak zbudować państwo - mówiła w TOK FM Katarzyna Lubnauer.

- Bardzo niebezpieczna jest walka na populizmy - mówiła w Poranku Radia TOK FM Katarzyna Lubnauer, posłanka i wiceprzewodnicząca Nowoczesnej. -  Ja mam o to pretensje do Platformy, do Schetyny. O te głosy o 500plus dla każdego i tej trzynastej emeryturze - wyliczała posłanka. Nawiązała do pomysłów, które zgłaszała PO.

Jej zdaniem walka na na populizmy doprowadza do sytuacji, w której ''wyścig zbrojeń'' trwa. - Trzeba obiecać jeszcze więcej, w coraz bardziej nieodpowiedzialny sposób. W pewnym momencie nie ma kogoś, kto mówi STOP irracjonalnym obietnicom i trzeba w pewnym momencie zastanowić się, jak zbudować państwo - komentowała w Poranku TOK FM posłanka.

Podziel się: Facebook

Komentarze (67)

 • dna_low

  Oceniono 8 razy 8

  A ja obiecuję, że jak wybierzecie mnie Prezydentem, to nie zrobię nic. Kompletnie nic. I słowa danego dotrzymam chocby nie wiem co, a z mojej obietnicy będziecie mogli mnie rozliczyć.

 • obeznany

  Oceniono 8 razy 6

  Tak to właśnie zaczynało się przed laty w Grecji; kolejne rządy licytowały się, kto rozda więcej kiełbasy wyborczej.
  W końcu trzeba było za to wszystko zapłacić.

 • ibrylowska

  Oceniono 5 razy 5

  Program 500+ trzeba poprawić bo jest niesprawiedliwy. Dobrze się , ze szef PO zaczął dyskusję na ten temat. Dawanie pieniędzy bogatym dzieciom i nie dawanie biednym , to tylko mógł zrobić PIS. Może jest w tym populizm , ale trzeba to obowiązkowo poprawić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX