''To, że Macierewicz ciągle jest ministrem pokazuje, jak bardzo malowanym premierem jest Szydło''

dżek 2017-04-21, godz. 08:58
 • 'Polityczne wróżbiarstwo' - dlaczego dziwny (według wszelkich standardów) Macierewicz ma tak niezachwianą pozycję? N/z. minister obrony w rządzie PiS i jego formalna zwierzchnik premier Beata Szydło Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
 • Antoni Macierewicz i Beata Szydło na posiedzeniu rządu Fot. Sawomir Kamiski / Agencja Gazeta
 • Posiedzenie rządu Beaty Szydło Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
 • Katarzyna Lubnauer przed lubelskim ratuszem KRZYSZTOF MAZUR
 • Antoni Macierewicz Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
 • Katarzyna Lubnauer MAŁGORZATA KUJAWKA
 • Katarzyna Lubnauer Radosław Kędzierski

Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej w Poranku Radia TOK FM: nic tak nie umacnia ministrów na stanowiskach jak wnioski o wotum nieufności.

PO składa dziś wniosek o wotum nieufności dla Macierewicza, należy go poprzeć, ale z drugiej strony nic tak nie umacnia ministrów na stanowiskach jak wnioski o wotum nieufności - mówiła w Poranku Radia TOK FM Katarzyna Lubnauer, wiceprzewodnicząca Nowoczesnej.

Jacek Żakowski uważa, że to chytry plan PO, żeby ''zapewnić dalszą obecność Macierewicza, która jest kompromitująca dla PiS w stopniu, którego nikt inny nie mógłby zapewnić''. - Ale Macierewicz kompromituje też Polskę, utrwala naszą bezbronność. Szkody związane z morale w armii, kłopoty z kadrami mogą być nie do odtworzenia - mówiła Lubnauer.

Malowany premier Szydło

Jej zdaniem szef MON szkodzi i już dawno powinien zostać zdymisjonowany przez Beatę Szydło. - To, że Macierewicz stanowiska nie stracił pokazuje, jak bardzo jest ona malowanym premierem. Gdyby miała możliwość decydowania, to Macierewicz i Waszczykowski powinni już dawno być zdymisjonowani - dodała poseł.

Żakowski uważa, że dymisje oznaczałyby koniec rządu Beaty Szydło. - Czy to oznacza, że cały PiS jest zakładnikiem Macierewicza, a my, Polacy, mamy ponosić konsekwencje tego, że ktoś działa na niekorzyść Polski i patrzeć na to obojętnie? - odrzekła Lubnauer. - Skala zniszczeń może być ogromna, a do końca rządu PiS jeszcze 2,5 roku - zwróciła uwagę Lubnauer.

Banki gniewu

Jej zdaniem trzeba działać, bo PiS będzie tworzyć banki gniewu - jeszcze bardziej populistyczne,jeszcze bardziej prawicowe, jeszcze groźniejsze. - Może dość do sytuacji, których nie będziemy kontrolować - dodała Lubnauer.

Jej zdaniem politycy powinni skupić się na tworzeniu konstruktywnych wizji Polski, a nie ''opierać się na krzyku, konflikcie i negowaniu''.

Podziel się: Facebook

Komentarze (82)

 • starszy-65

  Oceniono 17 razy 7

  No!, No!, No! bo Szydło wcale nie wygląda na malowaną a raczej na politycznego garkotłuka!

 • hermilion

  Oceniono 25 razy 7

  Ale pie...cie. Nie potraficie zrozumieć że PiS to nie monolit tylko zespół frakcji powiązanych wspólnym celem w zawieszeniu broni? I Macierewicz to jedna frakcja a Szydło-Duda druga? Niby po co im konflikt skoro mogą łoić Schetynę, Petru i Tuska o alimenciarzu nie mówiąc?

 • realistas

  Oceniono 35 razy 7

  Tam są same kukiełki. Inaczej nie chodziliby tak za Jarosławem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX