Mocne słowa biskupa: Nie zbudujemy państwa, w którym będzie jedna grupa etniczna, jedna cywilizacja i jedna religia

Podziel się: Facebook

Komentarze (204)

 • much0m0r.sr0m0tnik0wy

  Oceniono 48 razy 42

  Ale w KK ciągle jeszcze pełno Hoserów, Michalików, Jędraszewskich......

 • eski57

  Oceniono 43 razy 35

  obywam się bez religii ponad 65 lat i tak nieraz sobie myślę o ile byłoby więcej spokoju , więcej przyjaźni , gdyby ludzie przestali wyznawać religie , które są przyczyną niepokojów , a w skali świata okrutnym walkom i wojnom . U nas - właściwie z jedną dominującą religią ile występuje nieporozumień , kłótni , nienawiści , mimo , że wypełniona jest wolą przyjaźni , solidarności , miłości bliźniego …..? ! ??

 • marudna.maruda

  Oceniono 40 razy 34

  Lublin, miasto z KULem to miasto, w ktorym przez ponad 20 lat funkcjonował z powodzeniem ośrodek dla cudzoziemcow. Było ich wielu w ośrodku, było i jest ich wielu na lubelskich uczelniach. Nie było zamachów. Nikt nikogo nie atakował za bycie innym. Cudzoziemcy też nie atakowali, choć integrowali się tylko nieliczni. Wraz z dobrą zmianą te ataki na obcokrajowców są na porządku dziennym. Przypuszczam, że dlatego, że jest na to przyzwolenie. Rola kościoła ogromna, żeby zapobiegać. Rola rządu ogromna, żeby pozwolił przygotować Polaków na funkcjonowanie w wielokulturowym środowisku. Tylko że projekty, programy mogące przygotować i fundacje, stowarzyszenia tym się zajmujące (z powodzeniem) przestają istnieć. Z dnia na dzień, bez uzasadnienia- zamknięty projekt, zawieszone dotacje. A w mediach jad i ataki.
  Ten jeden biskup wiosny nie czyni, niestety. Będzie gorzej i gorzej. Wszak narodowcy i ich patriotyzm na fali.

 • alex444444

  Oceniono 29 razy 25

  Nie da się zadekretować ?? a od 27 lat się w Polsce dekretuje. Konkordat, lekcje religii, Komisja Majątkowa, przelewanie pieniędzy dla Rydzyka w formie łapówek i dofinansowywanie Św. Opatrzności. KK jakoś mało skutecznie się broni przed tym dekretowaniem. Czysta hipokryzja ze strony Biskupa.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 23 razy 23

  A ja jestem niewierzący.
  W słowa biskupa również.
  Nie wolno mi?

 • newpatric

  Oceniono 25 razy 23

  Watykan to ciekawe państewko, założone w 1929 roku przez faszystów na mocy traktatów laterańskich - w zamian za poparcie jakiego papież udzielił .. właśnie faszystom w dojściu i utrzymaniu się przy władzy.

 • maxthebrindle

  Oceniono 26 razy 20

  Szanowny biskupie - na każdej plebanii w Polsce winna zostać zakwaterowana jedna rodzina z Syrii. Dlaczego? Bo o tym są te wasze ewangelie, listy, encykliki. Gdy pod plebanie przyjdzie polska młodzież patriotyczna wyrzucać 'kozojeb.ców' - to proboszcz winien wraz z nimi założyć tułaczy worek i iść spać pod most, albo dać odpór łysym. Dlaczego? Bo tak zrobiłby wasz Jezus.
  Pieprzycie o oralności, zaglądacie ludziom do łóżek, kobietom do macic, z oburzeniem piętnujecie zło - na jakiej podsatwie, pytam? Bo gdy przychodzi godzina próby, czas, w którym gromkie słowa o moralności, o tym co dobre, o godności życia ludzkiego, o tym, co trzeba - należy zwyczajnie wprowadzić w życie - was nie ma. Milczycie. Zamykacie się w swoich pałacach, w swoich limuzynach i po cichu zgadzacie się z fasystowskim motłochem,że obcych trzeba trzymać z daleka.
  NIe powiem, że mi za was wstyd, bo ja już się dawno na katolstwie poznałem i nic mnie nie zaskoczyło...

 • n29a

  Oceniono 20 razy 18

  A budujecie jakieś państwo? Przecież jest... Ino zarząd chwilowo letko stuknięty..

 • newpatric

  Oceniono 21 razy 17

  O jakim budowaniu państwa tu mowa?

  Kościół przecież tylko ssie społeczne pieniądze nic nie dając w zamian.

  Przykład: ostatnio 500 milionów złotych na niepotrzebną wizytę papieża.

  To chyba najdroższa wizyta w historii, moze powinna trafić do Księgi Rekordów Guinessa?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX