Zastanawiasz się, dlaczego księża wypowiadają się na każdy temat? Oto wyjaśnienie od samego Kościoła

- Kościół nie milczy i milczeć nie może, bo do tego wzywa sam Jezus i Pismo Święte. Słowo "mówić" występuje w Biblii 6 tys. razy - pisze polski episkopat w wydanym właśnie oświadczeniu.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Komentarz zatytułowany "Dlaczego Kościół nie milczy?" wysłał rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik do Katolickiej Agencji Prasowej.

"Jezus mówił do pierwszych chrześcijan: Idźcie i głoście! Idźcie i nauczajcie! Wielu z ok. 33 mln katolików w Polsce dzieli się z innymi swoją wiarą, która - jak pisał św. Jan Paweł II - umacnia się, gdy jest przekazywana" - tak zaczyna się notatka.

"Ludzie Kościoła z natury są wezwani do mówienia"

Dalej ks. Rytel-Andrianik wylicza: w Polsce słowo Boże głosi ponad 21 tys. zakonników i zakonnic, 31 tys. księży, a "150 biskupów w Polsce mówi homilie i wypowiada się na różne tematy, korzystając także ze środków społecznego przekazu czy komunikatorów, takich jak Twitter i Facebook".

"Jedno z najczęściej występujących słów w Biblii to właśnie słowo >>mówić<< (hebrajskie - amar, greckie - lego). Występuje ono ok. 6 tys. razy. Ludzie Kościoła więc z natury są wezwani do mówienia"- pisze ksiądz.

Powołuje się też na słowa św. Pawła do biskupa Tymoteusza: ,,Zaklinam cię na Boga i Chrystusa Jezusa : głoś naukę, nastawaj w porę i nie w porę, wykazuj błąd, napominaj, podnoś na duchu z całą cierpliwością w każdym nauczaniu" .

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.